Değirmen'de geleneksel tarım yöntemleri ile çağdaş teknoloji ortak bir alanda buluşmuştur.

NEDEN ORGANİK?

"Organik Tarım" üreteni için, tüketeni için de; Yaşamın adil sürdürülebilirliğini, İnsan & Hayvan & Bitki dostluğunu korur. Yerel çeşitliliğin zenginliğinden, bonkörlüğünden pay alabilmek, toprağın tadı, suyun lezzetine varabilmek, yaşamdan gerçek tatlar almak, kendinizle barışmak yaşamak için, pozitif beden enerjisi ve zihinsel dinginlik için ORGANİK tüketmeyi seçin.

Hakkımızda

Bir eko-turizm-tarım örnek hizmeti veren Değirmen Restoran ve Çiftlik İşletmeleri, 1995 yılında Kuşadası’nda kurulmuştur. Yine aynı yıl çiftlik arazisinin ana yol üzeri kısmına, günübirlik bir dinlence & eğlence yeri düzeninde Değirmen Restoran işletmesi eklenmiştir. Aradan geçen yıllar içinde işletme, sürekli yenilenme ve ilavelerle bir doğal park alanı haline dönüşmüştür.

1996 Yılında çiftlikte büyükbaş hayvancılık besicilikle başlamış; 1999 yılına gelindiğinde ise orta ölçekli büyükbaş süt hayvancılık işletmesi kurulmuştur. Büyükbaş hayvancılığa ek olarak işletmede Değirmen Restoranın ihtiyacı karşılama amaçlı küçükbaş hayvan ve çeşitli kanatlılar yetiştirilmektedir.

 
 
 

2000 Dekarlık bir arazide konumlanan işletmede, büyük çoğunluğu zeytin olmak üzere, üzüm, şeftali, erik, kayısı, nar, böğürtlen ve narenciye gibi Ege bölgesine ait organik meyve & sebze çeşitleri üretilmektedir. Yirmi beş yıl önce başlayan amatör çiftçilik serüveni bugün, özellikle organik tarımda önder tarım işletmelerinden biri haline gelmiştir. Ana fikri günübirlik dinlence alanı yaratmak olan ve minyatür bir doğal parka dönüşen Değirmen Restoran ve Çiftlik İşletmeleri, günümüzde YERLİM markası ile pekiştirilmiştir.

Bugün, 150 dönüm araziye yayılmış, yaz ve kış sürekli açık olan Değirmen Restoran ve Çiftlik İşletmeleri, gün boyu devam eden ve her kesime hitap eden farklı hizmetlerle konuklarını ağırlamaya devam etmektedir.

AÇIK SAATLER

Rezervasyon için Arayın!
Pazartesi - Cuma
09:00
24:00
Cumartesi - Pazar
08:00
03:00
REZERVASYON İÇİN: 0 256 681 21 48
 
 

NEDEN DEĞİRMEN?

 

Değerli Değirmen dostları,

Değirmen soğuk kış günlerinde de sıcacık ortamlar ve hizmetler sunuyor.

Değirmen'in kapısı her gün ziyaretçilerine açık, kış ayları boyunca da sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

A La Carte Restoran; Pazartesi̇ günü kapalı olup haftanın di̇ğer günlerinde 11:00-23:00 arasında açık olacaktır.

Gölbaşı Kahvaltı ve Gözleme evi; Salı günleri hariç her gün gün boyu Kahvaltı servisi ve Gözleme & çay ocağı ile hizmete açık

Gölbaşı Kuzine ev yemekleri; Pazartesi günleri hariç her gün gün boyu hizmete açık

Avlu Bakkal; alışverişleriniz için hafta 7 gün gün boyu açık

Hara; At ve Pony binişleri için (küçük büyük tüm binicilere)hafta sonu Cumartesi-Pazar günleri 13:30-17:30 hizmete açık,

'Oleatrium'Zeytin ve Zeytinyağı tarihi müzesi:Pazartesi-Salı-Çarşamba günleri kapalı, diğer günler saat:10-:00-18:00 ziyaretçilerine açık olacaktır.

Top